شرکت فعالیت خود را در ابتدا با تولید خشک کن صنعتی کوچک و متوسط آغاز نمود و پس از اضافه کردن دستگاه خشک کن تونلی به خطوط تولید خود و توسعه و تولید تجهیزات خط تولید فرآوری محصولات خشک و نهایتا با طراحی و ساخت انواع خشک کن‌‌ نوین مانند خشک کن‌‌های تحت خلاء, خشک کن فریز درایر و مادون قرمز به فعالیت خود ادامه می‌دهد.

ژیناگستر در رسانه‌ها

مستند جوان مخترع با حضور اسماعیل کمالی مخترع دستگاه‌های خشک کن ژیناگستر

گزارش شبکه خبر از شرکت ژیناگستر

گزارش صدا و سیما از صادرات دستگاه‌های ژیناگستر به ارمنستان

در حال حاضر ژینا گستر خاوران در زمینه تولید میوه خشک کن صنعتی، میوه خشک کن خانگی و نیمه صنعتی از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است.

علاوه بر تولید خشک کن‌های صنعتی، شرکت ژیناگستر اقدام به توسعه محصولات جدید برای رفع نیازهای صنعت تولید فراورده‌های خشک شده نیز نموده است که ازجمله آن می‌توان به طراحی و ساخت دستگاه‌های شستشوی میوه با دقت و کارایی بسیار بالا اشاره نمود.

شرکت ژیناگستر اکنون پس از یک دهه تلاش از بنیان گذاران تولید خشک کن‌های نوین در ایران می‌باشد و با ارائه متفاوت دستگاه خشک کن و خط تولید چیپس میوه و با به کار گیری از سرمایه انسانی بیش از 40 نفر نیروی متعدد به فعالیت خود در راستای ارتقاء و توسعه صنعت ملی ادامه می‌دهد.

ریشه موفقیت و بالندگی شرکت ژیناگستر در به کار گیری فن آوری‌های روز در تولید و به دست آوردن و به کار گیری دانش روز در طراحی‌های جدید بوده و هست بنابراین تحقیق و توسعه در شرکت ژیناگستر از جایگاه ویژه‌ای برخوردار است. در ژیناگستر ما تنها دستگاه متناسب با نیاز شما را نمی‌سازیم بلکه، آن را متناسب با نیاز شما می‌سازیم و این ممکن نیست مگر با اتکا بر یک واحد تحقیق و توسعه عملگرا.

برخی افتخارات و مجوزها